معرفی 12 وب سایت دانلود فیلم استوک رایگان

روزانه بیش از یک میلیارد ساعت ویدئو توسط افراد در یوتیوب و TikTok مشاهده می‌شود. حتی اینستاگرام محبوب‌ترین برنامه اشتراک گذاری عکس در جهان، اعلام کرده است که به دلیل توجه بیشتر کاربران به ویدئو نسبت به عکس، تمرکز خود را بیش از پیش بر روی ویدئو ها قرار داده است.

به طور کلی، یک فرد معمولی روزانه حدود ۱۰۰ دقیقه از زمان خود را به تماشای فیلم های آنلاین اختصاص می‌دهد. افرادی که از اینترنت استفاده می‌کنند وسواس زیادی نسبت به فیلم ها دارند؛ این بدان معناست که ویدئو باید بخشی حیاتی از بازاریابی یا کمپین اجتماعی شما باشد. البته برای انجام این کار نیازی به فیلمبردار حرفه‌ای جهت ایجاد محتوای ویدئویی برای حساب های بازاریابی یا رسانه های اجتماعی خود ندارید.

 نیاز شما تنها یک لیست خوب از منابع ویدئویی رایگان می‌باشد که دقیقاً همان چیزی است که ما در مقاله معرفی ۱۲ وب سایت دانلود فیلم استوک رایگان برای شما تهیه کرده‌ایم. لیستی از وب سایت ها که می‌توانید بدون هیچ گونه استرس در مورد نقض حق نسخه برداری و به صورت رایگان از آن ها استفاده کنید.

بنابراین کلیپ های مورد نیاز خود را دانلود کرده سپس متن، گرافیک یا موسیقی مورد نظر خود را به آن اضافه کنید تا ویدئوهای بسیار جذابی برای کمپین بازاریابی بعدی خود ایجاد کرده باشید.

معرفی ۱۲ وب سایت دانلود فیلم استوک رایگان

۱. Pixabay

Pixabay بیش از ۲.۳ میلیون تصویر و فیلم ارائه می‌دهد که همه تحت مجوز Pixabay منتشر شده‌اند. کلیه مطالب موجود در سایت می‌تواند به صورت رایگان، چه برای اهداف تجاری و چه غیر تجاری، برای چاپ یا استفاده دیجیتال مورد استفاده قرار گیرند. همچنین در Pixabay برای استفاده یا تغییر محتوا نیازی به دریافت مجوز یا اعتبار به هنرمند ندارید اما هنوز هم بهترین کار این است که همیشه صاحب آن را ذکر کنید.

Pixabay دارای مجموعه‌ای عالی از فیلم های HD است؛ خواه به دنبال یک کلیپ سریع ۱۲ ثانیه‌ای از کسی باشید که در حال تایپ کردن است یا یک عکس طولانی از زمین در فضا.

معرفی ۱۲ وب سایت دانلود فیلم استوک رایگان

۲. Videvo

Videvo هزاران فیلم ویدئویی رایگان، موشن گرافیک، موسیقی و جلوه های صوتی ایجاد شده توسط جامعه کاربران خود را ارائه می‌دهد.

کلیپ هایی که از Videvo بارگیری می‌کنید دارای مجوزهای گوناگونی هستند؛ ممکن است برخی از آن ها را نتوانید برای انواع خاصی از پروژه ها استفاده کنید که ما در اینجا یک تجزیه کامل از انواع مجوزهایی که در این سایت وجود دارد را برای شما ذکر کرده‌ایم:

  • مجوز Videvo Attribution به شما امکان می‌دهد از یک کلیپ به صورت رایگان استفاده کنید، اما باید منبع اصلی را در کنار کار خود ذکر نمایید.
  • کلیپ هایی با مجوز Creative Commons 3.0 نیز می‌توانند به صورت رایگان و با ذکر منبع مورد استفاده واقع شوند.
  • مجوزهای Public Domain هم به این معناست که هر کاری می‌توانید با آن ها انجام دهید.

برای جزئیات بیشتر، حقوق استفاده فردی از هر ویدئو را بررسی کنید.

معرفی ۱۲ وب سایت دانلود فیلم استوک رایگان

۳. Pexels

Pexels به عنوان یک سایت عکس رایگان شروع به کار کرد، اما از آن زمان یک کتابخانه بزرگ از فیلم های رایگان HD و K4 به آن اضافه شده است.

با مجوز Pexels، می‌توانید از همه عکس ها و فیلم ها به صورت رایگان و بدون ذکر نام منبع استفاده کنید؛ همچنین ویدئوها مطابق میل شما ویرایش و اصلاح می‌شوند.

روزانه می‌توانید کلمه trending free stock video را در وب سایت جستجو کنید که ویدئو های ترندی روز را مشاهده کنید.

معرفی ۱۲ وب سایت دانلود فیلم استوک رایگان

۴. Videezy

Videezy مجموعه وسیعی از کلیپ های ویدئویی دارد که برای استفاده شخصی و تجاری بدون حق امتیاز است، اما همیشه اطلاعات مجوزهای خاص هر کلیپ را بررسی کنید تا مطمئن شوید که فیلم مورد علاقه شما برای استفاده در دسترس باشد.

برای استفاده از ویدئو های این سایت نیاز است که نام آن را به عنوان منبع ذکر کنید اما با خرید اشتراک های موجود در این سایت می‌توانید بدون ذکر منبع از ویدئو ها در پروژه های خود استفاده کنید.

در Videezy طیف گسترده‌ای از کلیپ های ویدیوئی با کیفیت بالای  HDو 4K برای انتخاب وجود دارند.

معرفی ۱۲ وب سایت دانلود فیلم استوک رایگان

۵. Life of Vids

Life of Vids مجموعه‌ای از فیلم ها، کلیپ ها و ویدئوهای لوپ رایگان از Leeroy، یک آژانس تبلیغاتی در مونترال  کانادا است که هیچ محدودیتی برای حق چاپ ندارد. اما برای استفاده و دانلود ویدئو ها تنها حق انتخاب ۱۰ ویدئو را دارید که برای دانلود بیش از ۱۰ ویدئو باید یک لیوان آبجو مهمانشان کنید یا از آن ها در وب سایت خود یاد کنید.

ویدئوهای جدید هر هفته اضافه می‌شوند و مجموعه زیبایی از تصاویر رایگان موجود هستند که می‌توانید آن ها را نیز مشاهده کنید.

معرفی ۱۲ وب سایت دانلود فیلم استوک رایگان

۶. Coverr

Coverr که توسط کارآفرینان و فیلمسازانی شروع شد که برای محصولات خود به ویدئو های زیبا نیاز داشتند، قصد دارد همان نیاز دیگر برند های آینده را برآورده کند.

در حال حاضر، هزاران فیلم رایگان در این وب سایت وجود دارد که بیش از پنج میلیون بار بارگیری شده‌اند. همه فیلم ها با کیفیت HD و با فرمت MP4 قابل بارگیری هستند.

در Coverr نیازی به ثبت نام نیست، نیازی به ذکر نام نیست، فقط ویدیو های موردنظر خود را به صورت رایگان بارگیری کنید. از این کلیپ های شیرین در پروژه های ویدئویی تجاری یا شخصی استفاده کنید و آن ها را به دلخواه خود کپی یا تغییر دهید.

معرفی ۱۲ وب سایت دانلود فیلم استوک رایگان

۷. Splitshire

Splitshire توسط طراح وب دانیل نانسکو ایجاد شد که می‌خواست عکس ها و فیلم های خود را برای استفاده شخصی و تجاری رایگان ارائه دهد. این واقعیت که این عکس ها و ویدئوها همه توسط یک نفر ایجاد شده‌اند آن ها را نسبت به محتوای سایر سایت های استوک منحصر به فرد می‌کند.

این ویدئوها در درجه اول تصاویر پهپادی از صحنه های زیبا در فضای باز هستند که می‌توانید آن ها را با کلیک روی عنوان زیر هر ویدئو بارگیری کنید. شما می‌توانید از آن ها در تمام کانال های رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید، اما نمی‌توانید آن ها را بفروشید یا در پروژه هایی با محتوای نامناسب مانند خشونت، نژادپرستی یا تبعیض استفاده کنید.

معرفی ۱۲ وب سایت دانلود فیلم استوک رایگان

۸. Clipstill

Clipstill هر ماه تعداد انگشت شماری از “سینماگراف” های با کیفیت وب خود را برای بارگیری رایگان در دسترس قرار می‌دهد، بنابراین ارزش دیدن و ذخیره برای استفاده های بعدی را دارد. شما هرگز نمی‌دانید چه زمانی به یک عکس از بالن هوای گرم در جاده نیاز خواهید داشت، درست است؟

اگر عجول هستید و نمی‌خواهید برای داشتن این ویدئوهای زیبا هر ماه صبر کنید، می‌توانید تنها با پرداخت ۴۹ دلار برای همیشه عضو این سایت شوید.

معرفی ۱۲ وب سایت دانلود فیلم استوک رایگان

۹. Dareful

بسیار خوب، شاید Dareful مجموعه‌ای از هزاران کلیپ یا میلیون ها ویدئو نباشد؛ اما در بین صدها ویدیو با کیفیت 4K که در این وب سایت وجود دارد مطمئنا نیاز شما برطرف خواهد شد.

تمام ویدئو های موجود در این وب سایت توسط فیلمبردار هلندی به نام جوئل تصویر برداری شده است که با اعلام کردن منبع در پروژه های خود می‌توانید از تمام ویدئو های موجود در وب سایت استفاده کنید.

معرفی ۱۲ وب سایت دانلود فیلم استوک رایگان

۱۰. Vidsplay

هر چند هفته یکبار ویدئو های جدیدی به مجموعه Vidsplay اضافه می‌شوند که باعث می‌شود منبع جدیدی برای تازه نگه داشتن محتوای ویدئوی اجتماعی شما باشد و از آن جا که این سایت از سال ۲۰۱۰ وجود داشته است، مطالب قدیمی زیادی نیز برای پیگیری وجود دارد.

شما می‌توانید هر ویدئویی را بدون پرداخت حق امتیاز بارگیری کرده و از آن استفاده کنید.

معرفی ۱۲ وب سایت دانلود فیلم استوک رایگان

۱۱. Mixkit

این وب سایت که زیرمجموعه شرکت Envato می‌باشد منبع بزرگ رایگانی از کلیپ های ویدئویی، جلوه های صوتی، موسیقی و حتی قالب های آماده ویدئو است. شما می‌توانید محتوا های جدید را هر هفته به صورت رایگان بارگیری کرده و بدون ذکر منبع استفاده کنید.

معرفی ۱۲ وب سایت دانلود فیلم استوک رایگان

۱۲. Mazwai

کلیپ ها و تصاویر متحرک خاص و دست چین شده را در این سایت پیدا خواهید کرد! برای استفاده از ویدئو ها دو مجوز وجود دارد که برای اولی باید منبع را ذکر کنید و برای دومی می‌توانید بدون ذکر منبع از آن ها در پروژه های خود استفاده کنید.

معرفی وب سایت های بیشتری در زمینه طراحی و گرافیک را در قالب پست در اینستاگرام به اشتراک گذاشته‌ایم برای خواندن آن ها به اینستاگرام تاپ موشن مراجعه نمایید.

معرفی 12 وب سایت دانلود فیلم استوک رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *