+۱۰ کتاب که هر موشن گرافیستی باید آن ها را بخواند!

اکثر طراحان، یادگیرندگان بصری هستند. شما با نگاه کردن به یک طرحی، بیشتر از خواندن، درباره آن یاد می‌گیرید. اما این بدان معنا نیست که نمی‌توانید طراحی را از کتاب ها بیاموزید. در مقاله +۱۰ کتاب که هر موشن گرافیستی باید آن ها را بخواند!، کتاب هایی را معرفی کرده‌ایم که بر روی سواد طراحی شما تاثیر مثبت خواهند گذاشت.

در واقع، کتاب ها بهترین منبع برای یادگیری تکنیک ها و کسب دانش از متخصصان هستند. براساس یک گزارش، خواندن کتاب های فیزیکی به شما کمک می‌کند تا در مورد چارچوب های دیگر هم فکر کنید، مهارت های حل مسئله را تقویت کنید و خلاقیت را در میان بسیاری از مزایای دیگر افزایش دهید.

دانشی که می‌توان از یک کتاب طراحی عالی جمع آوری کرد را نمی‌توان با آموزش YouTube یا حتی یک دوره آنلاین مطابقت داد. برای اینکه به شما نشان دهیم که چقدر کتاب های خوب می‌توانند بهترین باشند، ما بهترین کتاب های طراحی گرافیکی و موشن گرافیک را که می‌توانید بخوانید انتخاب کرده‌ایم تا مهارت های خود را هرچه بهتر ارتقا دهید.

از طرف تاپ موشن پیشنهاد می‌کنیم که تمام کتاب های معرفی شده در این مقاله را بخوانید اما حتی خواندن تنها یک کتاب از این لیست برای افزودن بیشتر به دانش طراحی شما کافی است.

steal like an artist

۱. Steal Like an Artist

مانند هنرمندی سرقت کنید از آستین کلون، یکی از اولین کتاب هایی است که باید به عنوان یک مبتدی بخوانید. زیرا هنگام شروع کار، همه ما از سندرم فریبنده و عدم اعتماد به مهارت خود رنج می بریم. این کتاب به شما کمک می‌کند همه این شک ها را از بین ببرید.

این کتاب راهنمای الهام بخش خلاقیت در عصر دیجیتال بوده و ده اصل دگرگون کننده را ارائه می دهد که به خوانندگان کمک می‌کند تا جنبه هنری خود را کشف کرده و زندگی خلاقانه تری بسازند.

کتاب مانند هنرمندی سرقت کنید، به خواننده خو خاطر نشان می‌کند که هیچ چیز اصلی نیست. حتی بزرگترین آثار هنری نیز از آثار هنرمندان دیگر الهام گرفته شده است. نکته اصلی این است که ویژگی منحصر به فرد خود را اضافه کرده و آن ها را بهتر کنید.

چه هنرمند باشید، چه طراح گرافیک و چه موشن گرافیست، همه باید کتاب Steal Like an Artist را بخوانند تا یاد بگیرند چیزهایی بسازند که آرزو می کردند وجود داشته باشد.

paul rand: a designers art

۲. Paul Rand: A Designer’s Art

پل رند، در بین طراحان گرافیک افسانه‌ای است. او برخی از نمادین ترین طرح های لوگوی زمان ما را طراحی کرده است، از جمله لوگوهای IBM،UPS ، ABC و… این کتاب مجموعه ای از بهترین طرح های رند است.

در کنار طرح ها، A Designer’s Art همچنین شامل بینش منحصر به فردی در طرح های نمادین نویسنده است. همچنین 27 مقاله توسط او با بیش از 200 تصویر نوشته شده است.

اگر در زمینه طراحی گرافیک شروع به کار کرده‌اید، این کتاب گنجینه‌ای از دانش است که باید همیشه روی میز خود داشته باشید.

the design of everyday things

۳. The Design of Everyday Things

طراحی تجربه کاربری (UXD) در حال حاضر بخش مهمی از طراحی وب و گرافیک است. کتاب ها و دوره های زیادی وجود دارد که می‌توانید برای یادگیری جنبه فنیUXD دنبال کنید. اما، طراحی چیزهای روزمره، کتاب کاملی است که می‌توانید بخوانید تا بفهمید منظور ازUXD چیست.

این کتاب شما را در یادگیری بیشتر در مورد طراحی انسان محور و نحوه ترکیب روانشناسی راهنمایی می‌کند در حالی که از دستورالعمل های استاندارد برای ایجاد طرح های قابل استفاده پیروی می‌کنید.

در نهایت، این کتاب درباره یادگیری نحوه ایجاد طرح ها و محصولاتی است که مخاطبان و مشتریان شما را راضی می‌سازد.

Universal principles of design

۴. Universal Principles of Design

خلاقیت، بخش بزرگی از طراحی گرافیک می‌باشد. این بخشی از دلیل تشویق طراحان به استفاده از خلاقیت خود برای ایجاد طرح های منحصر به فرد است. اما، در حالی که چیزهای جدید را آزمایش می‌کنید، همیشه باید به خاطر داشته باشید که قوانین و دستورالعمل هایی وجود دارد که باید همزمان آن ها را هم رعایت کنید.

اصول جهانی طراحی یک کتاب بسیار آموزنده است که هر طراح باید بخواند تا جنبه های فنی طراحی، از جمله اصول، دستورالعمل ها و نظریه ها را بیاموزد.

عمدتا، این کتاب برای درک تفاوت بین طراحی خوب و بد است و خواندن آن برای مبتدیان ضروری محسوب می‌شود.

design elements: color fundamentals

۵. Design Elements, Color Fundamentals

رنگ های بسیار بیشتری از آنچه که ما می‌شناسیم وجود دارند. در واقع، روانشناسی کاملی از رنگ وجود دارد که به شدت بر کارایی طرح شما تأثیر می‌گذارد. این کتاب مکانی عالی برای شروع یادگیری این مفاهیم و نظریه های رنگ است.

عناصر طراحی، اصول رنگ، یک کتاب بسیار مفید برای طراحان گرافیک است و به شما می‌آموزد که چگونه از رنگ ها برای ارتباط موثر از طریق طرح های خود استفاده کنید.

know your onions

۶. Know Your Onions

اگر در طراحی گرافیک، کاملاً تازه کار هستید یا در فکر شروع به کار به عنوان طراح هستید، این کتابی است که می‌توانید بخوانید تا بفهمید منظور از طراح بودن چیست.

همانطور که از عنوان می‌توانید حدس بزنید، پیاز خود را بشناسید، یک راهنمای طنز با توصیه های عملی برای طراحی گرافیک است. محتوای این کتاب شامل تجربه یک جانباز 25 ساله است که توصیه های خود را در مورد چگونگی ایده پردازی، یافتن الهام، توسعه مفاهیم و موارد دیگر به اشتراک می‌گذارد.

100 things every designers need to know about people

۷. 100 Things Every Designer Needs to Know About People

با خواندن این کتاب می‌توانید در مورد رفتار انسان و نحوه ارتباط آن با عناصر طراحی خاص اطلاعات بیشتری کسب کنید. این کتاب به شما کمک می‌کند تا دانش خود را در مورد تعامل انسان و چگونگی تأثیر آن بر قابلیت استفاده بیشتر گسترش دهید.

این عنوان بسیار طولانیست اما کاملاً خلاصه ای از آنچه درباره کتاب است را ارائه می‌دهد. این کتاب به شما یاد می‌دهد که در مورد افزودن عناصر به طراحی خود، انتخاب رنگ و موارد دیگر دوبار فکر کنید. همچنین به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید طرح هایی ایجاد کنید که توجه کاربر را به خود جلب کند.

thinking with type

۸. Thinking with Type

اکثر طراحان وقت زیادی را برای انتخاب فونت درنظر نمی‌گیرند و به حد کافی برای انتخاب مناسب آن فکر نمی‌کنند. آن ها فقط فونت هایی را انتخاب می‌کنند که ظاهر خوبی دارد اما بعد از مطالعه این کتاب متوجه خواهید شد که انتخاب فونت بیشتر از یک ظاهر خوب است.

این کتاب با درک نحوه عملکرد تایپوگرافی و تاثیرات روانی آن، یک راهنمای کامل درمورد همه ی جنبه های فنی تایپوگرافی است.

the laws of simplicity

۹. The Laws of Simplicity

در حال حاضر مینیمالیسم یک روند محبوب و مفهومی است که در وب و رسانه های چاپی مورد استفاده قرار می‌گیرد و مانند پادزهر دنیای پر از اطلاعات است که ما در آن زندگی می‌کنیم. قوانین سادگی، یک کتاب بسیار متفکرانه است که می‌توانید از آن برای درک مینیمالیسم در طراحی و عناصر اصلی ایجاد طرح های ساده استفاده کنید.

این کتاب شامل سه حوزه اصلی طراحی، فناوری و زندگی تجاری است که نویسنده آن قوانینی را که می‌توانید برای ایجاد طرح ها و محصولات ساده و در عین حال موثرتر استفاده کنید، به اشتراک می‌گذارد. طراحان زیادی این کتاب را الگو خود قرار داده‌اند.

Ruined by design

۱۰. Ruined by Design

Ruined by Design، یک کتاب قابل تامل است که جنبه های تاریک طراحی را به شما نشان می‌دهد. این کتاب شامل نحوه کمک برخی طراحان به ایجاد چیزهای بد مانند اسلحه و سلاح های هسته‌ای است که باعث ویرانی جمعی شده است.

شاید براساس محتوای این کتاب به نظر برسد که یک کتاب سیاسی باشد اما چیز های زیادی نسبت به آنچه در عنوان آمده است در آن وجود دارد. خواندن این کتاب بینش بیشتری در مورد نحوه برخورد با مشاغلی مانند طراحی آگهی برای مارک الکل، شرکت ماری جوانا یا نرم افزارهای کلاهبرداری، به شما می‌دهد. همچنین در این کتاب درمورد یادگیری اخلاق برخورد با چنین طرح هایی و نحوه تصمیم گیری بهتر به عنوان یک طراح صحبت می‌شود.

a smile in the mind

۱۱. A Smile in the Mind

یک لبخند در ذهن، یک کتاب طراحی متفاوت است که ذهن شما را به چالش می کشد تا به فراتر از مفاهیم رایج طراحی فکر کنید. با خواندن این کتاب متوجه خواهید شد که طرح های بزرگ، طرح های جذاب و چشم نواز نیستند بلکه آن هایی هستند که به یاد ماندنی تر باشند.

این کتاب به شما آموزش می‌دهد که به گونه ای متفاوت ‌تر به طرح ها نگاه کنید و یاد بگیرید که چگونه وب سایت ها و طرح های گرافیکی ایجاد کنید که آثار شما را در جهان به جا بگذارد، مانند مواردی که کاربران برای مدت طولانی به خاطر خواهند آورد.

+۱۰ کتاب در زمینه طراحی و گرافیک را در قالب پست در اینستاگرام به اشتراک گذاشته‌ایم برای خواندن آن ها به اینستاگرام تاپ موشن مراجعه نمایید.

+10 کتاب که هر موشن گرافیستی باید آن ها را بخواند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *